Корисно знати про арабську мову Серед семітської гілки афразійської сім’ї арабська мова (АЯ) є одним з найбільш чисельних за кількістю людей, які на ньому говорять . Середнє число володіння їм становить більш 300 мільйонів ( згідно з даними на 2016год). Згідно зі статистичними даними близько 50 мільйонів використовують
його як другу мову . Крім того, мову Корану активно практикують прихильниками ісламу в релігійних цілях . У всьому світі їх налічується понад півтора мільярда носіїв . Історична довідка Кілька останніх століть мову трохи видозмінюють . З’являються нововведення мало відбивалися на писемності , єдиним

винятком є короткі голосні звуки, які використовуються тільки в Корані. У класичному розумінні арабська використовується практично у всіх друкованих виданнях ( газети і книги) хоча для корінних жителів НЕ є рідним . У деяких країнах ( Туніс , Марокко і частково Алжир) поряд з арабським літературним використовують також французький . А в таких галузях як наука і техніка , де НЕ вистачає достатнього словникового запасу , часто впроваджують англійські терміни . У сучасному суспільстві арабська розмовна мова умовно розділена на 5 відмінних діалектів , кожен з яких представляє собою окрему мову :

Магрибську група . Єгипетсько-суданська . Сіро- месопотамська . Аравійська . Середньоазіатська .

Перша категорія частіше за все використовується в західних країнах , а всі інші відносяться до східної групи арабських мов і діалектів . Цікаво знати зупинимося на основних фактах, які пов’язані з арабською мовою :

один з 16 визнаних мов Генеральної асамблеї , а також ООН ( Організації Об’єднаних Націй ); офіційна мова в 26 східних країнах , в тому числі для таких як : Ірак , Ізраїль , Чад, Еритрея , Джібуті , Сомаліленд , Сомалі і Коморські Острови; при написанні НЕ використовуються заголовні букви . Імена власні також як і нові пропозиції починається з великої літери ; в арабській мові мало запозичених слів , у нього самі великі словотворчі можливості ; багато слів, які використовуються слов’янами запозичені саме з арабської мови , наприклад , & laquo; алгебра & raquo ;, & laquo; алгоритм & raquo ;, & laquo; жираф & raquo ;, & laquo; кава & raquo ;, & laquo; сироп & raquo ; і т.д . Близько 10% сучасної іспанської мови запозичено з арабської мови; замість підкреслення араби використовують надкресленням , а всі знаки пунктуації зображуються перевернутими і також як букви алфавіту пишуться справа наліво ; араби НЕ визнають середній рід і не використовують перенесення слова; це сама складна мова в світі. Важко освоїти НЕ тільки писемність і граматику , а й вимову .

Значення в сучасному світі
Близько 3% всього населення планети володіє арабською . Настільки значна цифра визначає високе значення цієї мови на світовій арені . Важливість АЯ обумовлена НЕ тільки великою чисельністю населення , вільно спілкується на ньому , а й покладами вуглеводневих ресурсів , які розташовуються на території арабських країн . Згідно зі статистичними підрахунками близько 60% загальносвітових запасів зосереджено саме на цих землях.