Апостилювання – це легалізація документів для подачі в представництво іноземної держави. На оригіналі або нотаріально завіреної копії проставляється штамп апостиль. Він підтверджує справжність документа, а також достовірність підпису особи, яка його видала.

Апостиль документів – це процедура, яка стала можлива з прийняттям Гаазької конвенції 1961 року і значно спростила консульську легалізацію. Апостиль як печатка являє собою штамп квадратної форми. Проставлятися може на сам документ або на окремий аркуш паперу, підшитий до документа. На ньому містяться відомості про посаду людини, яка видала документ, назва установи, країна легалізації, дата і печатка і підпис посадової особи, що завірила документ.

Апостилювання документів – це обов’язкова процедура при підготовці документів для країн, що входять в Гаазьку конвенцію. У деяких випадках потрібно засвідчення подвійним апостилем: перший апостиль ставиться на оригінал документа, а на нотаріально завірений переклад – другий.

В Україні апостилізація документів здійснюється

– Міністерством освіти – документи про освіту або присвоєння наукового ступеня, посвідчення про підвищення кваліфікації, сертифікати, навчальні плани, дипломи, атестати.

– Міністерством юстиції – документи, видані судами або нотаріальним конторами.

– Міністерство закордонних справ – інші документи, в т.ч. медичні або довідка про несудимість.

Інші документи, для легалізації, яких може знадобитися проставлення апостиля – це свідоцтво про народження, укладення, про розірвання шлюбу, про смерть, нотаріальні копії паспортних документів, трудові книжки, військовий квиток, дозвіл на носіння зброї.

Якщо штамп проставляється на території України, то потрібно переклад апостиля на мову тієї країни, для якої підготовлений документ. Це обов’язкова умова при працевлаштуванні за кордоном, навчанні, участь у міжнародних тендерах.

Якщо ж апостиль проставлено за кордоном, для того, щоб документ мав законну силу в українських інстанціях, штамп апостиля необхідно перевести на українську мову.

Проставлення апостиля – одна з затребуваних послуг Бюро перекладів Еллен. Ви можете замовити в нашому бюро перекладів апостиль або апостиль спробувати поставити самостійно. Але в другому випадку процедура займе набагато більше часу і немає гарантій, що при оформленні не виникне додаткових труднощів.