Південно – Африканська Республіка (ПАР) – край африканського материка. На її території є пустелі, савани, ліси, пасовища, фруктові сади і виноградники, а в надрах багато золота, металів і алмазів. У більшості жителів шкіра темного кольору – це зулуси, свазі, коса та інші африканські племена. ПАР – єдина країна в Африці, значну частину населення якої складають європейці – бури і англійці.

Хто там дивиться зі стелі?
Гекони – нічні тварини з сімейства ящірок. У них опуклі очі і дуже чіпкі лапи. Завдяки особливим пластинках на пальцях гекони легко піднімаються по гладким стінам будинків та можуть прогулюватися навіть по стелі. У заповідниках і національних парках країни представлений весь тваринний світ Африки. У заповіднику Хлухлуве можна побачити, наприклад, білих носорогів, які зустрічаються на Землі тепер дуже рідко. Там же живуть буйволи, бегемоти, крокодили, а по берегах річок – пелікани, фламінго і різноманітні водоплавні птахи. Недалеко від міста Оудсхурн на спеціальних фермах розводять страусів і там же організовують страусині перегони з наїзниками! У місті Порт-Елізабет є Трансваальський зміїний парк.

Чорні нетрі

Багато чорношкірі африканці живуть у відокремлених районах міст, які називаються Тауншип (в перекладі з англійської – містечко, район, маленьке містечко). Як правило, там немає водопроводу, а вдома зроблені з гофрованої листової сталі. Дуже частотам відбуваються крадіжки та розбійні напади. Ці жебраки квартали, або нетрі, залишилися ще з того часу, коли країною управляли білі. Вони проводили політику апартеїду, тобто поділу рас. Чорношкірих громадян країни вони витіснили на околиці міст. Чорношкірим дітям не дозволялося навчатися в одній школі з білими дітьми. Навіть в автобусах неграм не можна було їздити разом з білими. До речі, 1990 року в країні відбулися демократичні перетворення, режим апартеїду впав, але нетрі як і раніше існують.

укладення миру
Багато представників чорношкірого населення ПАР живуть в невеликих селах і дбайливо зберігають свої африканські традиції. Їх житла являють собою круглі хатини з трави, які розташовуються по колу. Якщо між сусідами відбулася суперечка, то противники зустрічаються біля воріт. Вони сідають один проти одного і повторюють всі образливі слова, сказані раніше. Потім в знак примирення вони набирають в рот золу, показуючи тим самим, що всі образи між ними спалені.

Ігри дітей
У ПАР багато дітей із задоволенням займаються спортом. Хлопчики особливо люблять грати в футбол. Але в ПАР є гра з м’ячем, в яку грають разом дівчатка і хлопчики. Хлопці розбиваються на дві команди з рівною кількістю учасників. Гравці за одну команду встають один за одним і ставлять ноги на ширину плечей. Гравці, які стоять першими, називаються ведущімі.Оні починають гру. В руках вони тримають по м’ячу і по команді швидко передають м’яч між ніг стоїть за ними гравцеві. Той передає м’яч наступному і так далі. Останній повинен схопити м’яч і бігти з ним на початок строю. Гра повторюється до тих пір, поки ведучий однієї з команд знову не опиниться попереду своєї команди.

У Національному слонячому парку Адд слони відчувають себе чудово. Ці великі тварини живуть стадами, що складаються з 10-12 самок зі слоненятами, і харчуються тільки рослинністю.
Площа: близько 1, 2 млн кв.км
Населення: близько 42, 8 млн чол.
Столиця: Преторія, населення близько 526 тис. Чоловік
Офіційна мова: англійська, африкаанс і ще 9 місцевих говірок
Грошова одиниця: ранд
Найвища точка: м Монт-о-Сурс, 3282 м